szkło artystyczne - Fusing - szkło dla cateringu

Naczynia Szklane

Szkło ozdobne

Panele szklane

Reklama Promocja

Gięcie szkła

KONTAKT

Sklepy internetowe
GLASSERIA
szkło - forma - kolor
KONTAKT
                                                    GLASSERIA
Nad Świdrem 38
05-462 Wiązowna - Kopki

tel. +48 22 789 98 71


info@glasseria.pl

 
  GLASSERIA jest rodzinnym przedsięwzięciem artystycznym i komercyjnym. Mikrohuta i dekoratornia zagubiona pośród mazowieckich lasów i pól. Osiedliśmy w niezwykłym i urokliwym miejscu. W zakolu leniwej, nizinnej rzeki, która właśnie tu obmywa wysokie polodowcowe wydmy porośnięte sosnowym borem. Wymywa w nich strome, piaszczyste urwiska. Wysokie na kilka metrów piaszczyste przepaście gdzie kopią swoje gniazda - tunele zimorodki. Stare sosny i olchy, dziesiątki lat rosnące na granicy wody, czasem poddają się wiosennym przyborom i kładą się do wody tworząc malownicze zatory. Przyroda z bliska zagląda w nasze okna. A my czerpiemy z niej inspirację i staramy się uchwycić jej różnorodność w naszym Gorącym Szkle.


goręce szkło, fusing, naczynia szklane
  Gorące Szkło to marka i znak graficzny, znana naszym klientom od 13 lat. Oznacza najwyższej jakości szkło dekoracyjne i użytkowe wykonane w technologii fusingu. 

 Czym jest Fusing ? - Nowoczesna technika spiekania szkieł płaskich polega na łączeniu w jedną taflę kawałków szkieł tworzących w efekcie motyw plastyczny lub ozdobny detal. Połączenie następuje pod wpływem wysokiej temperatury i ciężaru własnego szkła. Gabaryty spieków ogranicza jedynie wielkość komory pieca. Ich grubość, w praktyce, sięga 1 - 5 cm. Równolegle ze stapianiem szkła można wytwarzanym przedmiotom nadawać różne kształty i faktury układając je w formach lub matrycach.

 Dzięki takiej metodzie uzyskuje się nowe możliwości plastyczne i wzornicze. Stopione tafle i kawałki szkła mają interesującą wielopoziomową strukturę. Można łączyć szkła w różnych kolorach. Krawędzie poszczególnych szkieł są obłe i bezpieczne. Można również doprowadzić spieki do całkowitego zalania — powstanie wtedy jednorodna bryła szklana, płyta lub przedmiot użytkowy pełny koloru i głębi. 
 Połączenie różnych form, faktur oraz kolorów szkła stwarza nieograniczone możliwości ......


szkło artystyczne - Fusing - szkło dla cateringuNaczynia SzklaneSzkło ozdobnePanele szklaneReklama PromocjaGięcie szkłaKONTAKTSklepy internetowe